środa, 24 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: pomózcie.. audytorzy…komórka audytu i kontroli

Home Forum Sektory Samorządy pomózcie.. audytorzy…komórka audytu i kontroli Odpowiedz na: pomózcie.. audytorzy…komórka audytu i kontroli

#22190
gapa
Uczestnik

Wojak! Kryzys wiary to może mieć ten, kto tę wiarę miał….
Ale po kolei (swoją drogą ciekawą kolejność zaproponowałeś – 1. sens AW, 2. podstawy organizacji i funkcjonowania społeczeństwa, 3. szczególnie UE – ja, pozwolisz według swojej):
1. „…podstawy organizacji i funkcjonowania społeczeństwa…”
To zależy jakie – w zlepek: romańska kultura +chrześcijańska etyka + wolny rynek wierzę, bo jak patrzę na rezultaty funkcjonowania przez kilkanaście (conajmniej) stuleci i fakt przetrzymania takich pomysłów jak narodowy socjalizm i komunizm, to chyba coś w tym musi być …
2. „…szczególnie UE …”
…no to nieszczególnie wierzę – jak ktoś oglądał rozpad potęgi ZSRR i całego obozu, to trudno mu brać poważnie biurokratyczny EUtwór …(kto niby będzie tego bronił, jakby co)
3. „…sens AW…”
Pytanie o wiarę w sens AW zawsze kojarzy mi się ze starym dowcipem:
„Babcia: Wnuczku, czy ty jeszcze wierzysz w bociany?
Wnuczek: No co ty babciu, bociana nie widziałaś, co tu ma wiara …?
Babcia: Ale chodzi mi o to skąd się biorą dzieci …
Wnuczek: Na bociana? Nie znam, a to ma pomagać czy zapobiegać? To stare przesądy, a swoją drogą to nie myślałem babciu, że potrafisz być taka frywolna.”
Chodzi mi o to, że jest taki moment, w którym wiara zamienia się w przesąd.
Nie wiem co to jest „…wewnętrzna spójność UE…”, tak samo jak „…spójność aw w ….” – chętnie poznam definicje.
Górale i kaszubi dawali sobie radę bez Grabarczyka, rządu i UE…
… czego nam wszystkim życzę (i radzę).