piątek, 19 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: analiza ryzyka

Home Forum Sektory Samorządy analiza ryzyka Odpowiedz na: analiza ryzyka

#22387
tinam
Uczestnik

[QUOTE BY= TinaM] Odgrzewam temat.
Widzę, że nie tylko u mnie jest „problem” z miejscem audytora w urzędzie.

U mnie jest taki regulamin kontroli zarządczej:

„…Audytor wew. w porozumieniu z pracownikami funkcyjnymi raz w roku w terminie uzgodnionym z głównym szefem dokonuje identyfikacji wewnętrznego i zewnętrznego ryzyka… Zidentyfikowane ryzyka poddawane są analizie mającej na celu określenie możliwych skutków i prawdopodobieństwa wystąpienia, zaś analiza ta jest dokumentowana w formie protokołu do zatwierdzenia przez głównego szefa.
Pracownicy funkcyjni w terminie 30 dni od otrzymania ustaleń analizy ryzyka przedstawiają głównemu szefowi do zaakceptowania propozycje czynności do podjęcia w celu zmniejszenia danego ryzyka do akceptowalnego poziomu…”

Co o tym sądzicie?

[/QUOTE]
Dla mnie to też jest chore, a najgorsze jest w tym wszystkim to,że teraz przerzucono na mnie obowiązki przewodnika stada błądzącego po bezdrożach analizy ryzyka.
Jak słowo daję już ni mam pomysłu jak dalej działać…
Nie mamy procedury zarządzania ryzykiem w jednostce ani żadnych wytycznych co do raportowania realizacji celów i zadań przez kierowników komórek.
Póki co mieli do końca czerwca złożyć wykaz celów i zadań przeznaczonych do realizacji na ten oraz propozycje mierników ich realizacji i tyle.
Kierownicy coś tam powypisywali, złożyli i czekają na mój krok.
A ja jak mam to ogarnąć???
Pomocy!!!