piątek, 29 marca, 2024

Odpowiedz na: NIK

Home Forum Sektory Samorządy NIK Odpowiedz na: NIK

#22481
gapa
Uczestnik

Miałem nadzieję na interesująca dyskusję na temat: dlaczego …
„Działalność audytu wewnętrznego, prowadzona na ogół zgodnie z przepisami prawa,w niewielkim stopniu przyczyniała się do systemowego wspierania kierowników skontrolowanych jednostek w realizacji celów i zadań” (mimo „ 1981 zadań zapewniających ….” i.t.d.)

Zasugerowałem, że powodem jest nieupublicznianie ustaleń audytu (pisanie audytów do szuflady kierownika) .

Uważam, że utrzymywanie takiego stanu rzeczy w czasie kilku lat doprowadzi do marginalizacji AW w JSFP i w końcu do jego uwiądu.

Zdaję sobie sprawę, że aby próbować zmienić ten stan rzeczy, konieczna jest determinacja wynikająca z przekonania, że skuteczność AW jest sprawą ważną dla sprawności działania publicznych instytucji.

Jednak stwierdzenie „…audyt nie jest dla ludu…” uświadomiło mi bezsens mojego myślenia.

Jeśli kiedyś powstanie pomnik Arogancji Władzy, to napis „…audyt nie jest dla ludu…” powinien się koniecznie na nim znaleźć.

Proszę tylko o jedno: ….pałeczka – „…magiczna pałeczka…”…. nie „patyczek”… – niech chociaż bajki będą zrozumiałe…