środa, 24 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: przepływ informacji

Home Forum Sektory Samorządy przepływ informacji Odpowiedz na: przepływ informacji

#22523
terka
Uczestnik

Tylko nie myśl o jakiś szczegółowych pytaniach w kestionariuszu, bo musiałyby być bardzo szczegółowe, zebys otrzymała pełną, wystarczajacą wiedze, a obawiam się, że niezależnie od tego, ile czasu w tej jednostce pracujesz, wszystkiego jeszcze nie wiesz o ich wszystkich zadaniach i specyfice ich realizacji. Moja „obawa” wynika z faktu, że ja już 17 lat pracuje w samorządzie, 5 lat w obecnym urz. gminy i nadal nie poznałam specyfiki realizacji wszystkich zadań i wszystkich w nich „przepływów”:wink: Zakładam więc, może niesłusznie, za co z góry przepraszam, na wypadek, gdybyś poczuła się dotknięta moją uwagą:smile:, że może to być i dla Ciebie trudne.

Pytania moga byc trzy:
1. jakie dokumenty, zawierajace jakie informacje/dane potrzebne sa kierowanej przez pana komórce organizacyjnej dla prawidłowej realizacji zadań?
Możesz wówczas albo sama wymienić w kwestionariuszu zadania, jakie realizuje komórka, albo niech sami wymienią.
Np. dla Referatu Podatkowego:
do wymiaru podatku od nieruchomosci potrzebują: akty notarialne, informację o oddaniu do użytkowania budynku lub zakończeniu budowy (itp.)

Niech przy kązdym zadaniu wypiszą, co im jest potrzebne.

drugie pytanie: kto posiada potrzebne dla prawidłowej realizacji zadań w kierowanej przez Pana komórce dane/informacje i w jakim dokumencie są (lub mogą być) one zawarte (oraz jeśli wpływają z zewnątrz, to kto je w pierwszej kolejności otrzymuje)
I niech do każdego realizowanego zadania to wskażą.

pytanie trzecie: czy informacje/dane, jakimi dysponuje komórka (kierowana przez pana), są także potrzebne innej komórce, jeśli tak, to jakiej? I ewentualnie – w jakim dokumencie to się znajduje.
Np. jakiś wydział wydaje decyzje na zajecie pasa drogowego. Decyzję taką powinien otrzymać wydział, który na jej podstawie będzie dokonywał przypis należności i – jeżeli jest to inna komórka – wydział, który zajmuje się egzekucją nalezności.

I oczywiście, dla kazdego zadania niech to wpiszą (tak jak sądzą, że powinno być). Oczywiście do późniejszej weryfikacji:wink:

To takie przemyślenia na szybko. Nie do końca przemyślane, ale wydaje mi się, że z czegoś takiego możesz coś wywnioskować.
Nie wiem, czy dość czytenie to opisałam. Nie wiem też, czy coś pomogłam, ale ja chyba wyszłabym od tego właśnie. Może się okazać, że potem, po analizie, trzeba będzie pomyśleć o czymś doprecyzowującym te pierwsze informacje. Ale już będziesz wiedziała, o czym rozmawiać.

W odpowiedzi na pytanie pierwsze mogliby też wskazać, w jakim terminie muszą daną informację (dokument) uzyskać (bo może być coś, co muszą zrealizować w terminie wynikającym z przepisów powszechnie obowiązujących).

Możesz też zadać czwarte pytanie: czy występują trudnosci w uzyskaniu danych/informacji?
I niech dla kazdego zadania a moze nawet informacji/danych to określą.

Pozdrawiam:smile: