sobota, 15 maja, 2021

Odpowiedz na: udostępnienie policji sprawozdania z zadania zapewniającego

Home Forum Sektory Samorządy udostępnienie policji sprawozdania z zadania zapewniającego Odpowiedz na: udostępnienie policji sprawozdania z zadania zapewniającego

#22572
gapa
Uczestnik

Prawo prawem, a standardy standardami – z jednej strony trzeba udostępnić, z drugiej strony ocenić ryzyko udostepnienia ( ocenić ryzyko – nie wiem co oznacza „ocenić potencjalne ryzyko” ).

Modły nad makulaturą nie wystarczą – trzeba pójść po rozum do głowy.

Najpierw identyfikacja –realnie rzecz biorąc, jedyne co może być źródłem ryzyka to podjęcie przez delikwenta, przeciwko któremu toczy się postepowanie działań odwetowych lub zastraszających wobec dostawcy kluczowych, obciążających go informacji ( „ksero sprawozdania” ).

Oczywiście policja będzie twierdzić, że niemożliwe jest by delikwent dowiedział się od nich kto na niego sypie ( w końcu to JSFP i procedury – mucha nie siada), ale jak się ich przyciśnie (w końcu czegoś chcą, coś dostają – to mogą się odwdzięczyć) to mogą powiedzieć ile w ostatnim roku takich działań w stosunku do świadków i ofiar przestępstw zanotowali (niech nie udają, że nie wiedzą).

Jak się podzieli ilość takich działań przez liczbę prowadzonych w danym roku spraw to będziemy mieli dobre oszacowanie z góry prawdopodobieństwa takiego zdarzenia ( oznaczmy przez „P” ).

A teraz możliwe (potencjalne) skutki – można dostać po łbie w ciemnym zaułku, wybiją szybę, pokiereszują lub co najwyżej podpalą samochód. Nie będzie tego więcej niż kilkadziesiąt tysięcy zł ( oznaczmy skutek przez „S” ).

Ocena ( oszacowanie) ryzyka jest wówczas proste => R nie przekracza S x P.