wtorek, 13 kwietnia, 2021

Odpowiedz na: Spotkanie z audytorem z NIK

Home Forum Sektory Samorządy Spotkanie z audytorem z NIK Odpowiedz na: Spotkanie z audytorem z NIK

gapa
Uczestnik

Często wykorzystywanym sposobem na zamknięcie niewygodnej dyskusji jest przekierowanie jej z diagnoz, problemów i ich powodów oraz poglądów i wniosków dotyczących faktów, w stronę osób, szacunku do nich (niezależnego od tego co i jak robią) oraz niedzielenia ich bo to niedobre.

Dyskusje merytoryczne dzielą ludzi według poglądów jakie wyrażają.

Ludzie sami dzielą się na tych, którzy tworzą i realizują rozwiązania istotnych problemów i tak naprawdę poradzą sobie sami, ale jak ktoś chce się przyłączyć to czemu nie

oraz na tych którzy znajdują i artykułują usprawiedliwienia dla pozoranctwa i sądzą, że bezpieczniej jest to robić w obrażalskim stadzie.

Mimo wszystko sądzę, że istnieje możliwość dyskusji o poglądach.
Np. taki pogląd dotyczący „ obiadów czwartkowych”:

„Może komuś dają coś więcej niż tylko spotkanie towarzyskie”

Czytam wszystkie notatki z czwartkowych spotkań i nie znalazłem niczego, co uzasadniałoby wydatek kilkuset złotych na podróż i spędzenie kilku godzin w samochodzie lub pociągu, ale to może ja jestem ślepy, głuchy albo nieobiektywny.

Chętnie zapoznam się z przykładem – kto, kiedy i co merytorycznego uzyskał z czwartkowego spotkania i dlaczego uważa, że wartość tego co uzyskał uzasadnia poniesione wydatki i przeznaczony czas.

Załóżmy, że nie jest ze stolicy i nie ma tam do załatwienia żadnej innej sprawy.

Autor najlepszego przykładu otrzyma w nagrodę dowolną, dostępną na rynku (wybraną przez zwycięzcę) książkę z dziedziny audytu, zarządzania ryzykiem lub pokrewnych.

Nie chcę niczego za darmo – jak coś ma wartość to ma i cenę.