piątek, 19 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: pilne – audyt ocena struktury organizacyjnej

Home Forum Sektory Samorządy pilne – audyt ocena struktury organizacyjnej Odpowiedz na: pilne – audyt ocena struktury organizacyjnej

#22639
terka
Uczestnik

Tak, wówczas, gdy zajmowała się tym jedna osoba, chodziło najlepiej.
Bo ogłaszanie konkursów, zawieranie umów, i ich rozliczanie – to nic innego, jak właśnie realizacja programu współpracy.
Wiec jeżeli ktoś uczestniczy w konsultacjach, ma wiedzę, co w programie powinno się znaleźć.
Oczywiście, nie oznacza to, że inne rozwiazania są nieprawidłowe czy nieskuteczne. To zalezy od wielkości jednostki, jej struktury. To jest mała gmina, gdzie zadań duzo, pracowników mało. Więc kiedy musieli zajmować się takze przeprowadzaniem konkursów, robili to trochę „po macoszemu”, traktujac to jak zadanie dodatkowe. Poza tym nie każda z tych osób posiadała jednakową wiedzę o sposobie i trybie postępowania (począwszy od ogłoszenia konkursu, poprzez zawarcie umowy i rozliczenie dotacji). Każdego trzeba było pilnować odrębne:wink:
Nie wiem, czy jasno się wyważam.

Musisz – w swoim zadaniu – rozważyć, czy system jaki funkcjonuje, jest dobry. Jeśli jest, nie ma potrzeby zmieniać.
Ja uważam – w przypadku, który opisałam – że dla tej jednostki najlepsze jest wszystko „w kupie” – ale to nie znaczy, że takie rozwiazanie będzie dobre w Twojej jednostce.

A, zapomniałam o jednym jeszcze pytaniu – kontrola rozliczania dotacji odbywała się przy pomocy pracownika merytorycznego z danej „branży”.