piątek, 19 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: MF

Home Forum Sektory Samorządy MF Odpowiedz na: MF

#22907
simon
Uczestnik

W pierwszych słowach mojego postu chciałem podkreślić niesłychaną słuszność uwag, zwłaszcza ostatnich Gapy – wszystko to święta racja – jakościowe nie istenieją, a jak istnieją to nie działają, proste. W ataku śmiałości dodam od siebie, że proponowane, jakże słuszne zasady, zalecenia wydawane przez MF w sprawie zarządzania ryzykiem dość niepotrzebnie dodają rangi całej sprawie – nie dlatego że są to z punktu widzenia kierowania firmą uwagi niezasadne – ale raczej dlatego, że są zupełnie oderwane od przyjętych i praktycznie stosowanych zasad zarządania jednostką. Nadal mamy całe stada kierujących czymś tam w administracji publicznej po znakomitych szkołach np. wieczorowym, zaocznym kursie marksizmu – leninizmu – i tam niestety o tym nie było, a to oznacza, że wszystko pozostałe jest nieważne i sie nie przyjęło. Kolejna kwestia to bardzo wysoki poziom całkowitej bezkarności w przypadku podejmowania bezsensownych decyzji – tu także nie pomoże „zmuszenie” do dokumentowania analizy ryzyka. Po kolejne – państwo audytorzy dali sobie temat wepchnąć jako własny np. „koordynując” proces przez co skutecznie kwestia zarządzania ryzykiem została przypisana AW. Mogę tak dłużej, ale wystarczy…..:smile: 😎