czwartek, 25 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: MF

Home Forum Sektory Samorządy MF Odpowiedz na: MF

#22918
alkman
Uczestnik

Super fajna propozycja, zarejestruj podmiot prowadzący takie gry, a na pewno ktoś zostanie twoim klientem i przystąpi do gry pod warunkiem, że:
1) obstawiamy przed każdą kolejną serią;
2) można obstawiać wielokrotność stawki podstawowej (np. 1000×10 zł), a wtedy ty podnosisz odpowiednio swoją stawkę (1000x100zł);
3) uczestnik gry (nie organizator) może zaprzestać udziału w tej grze w każdym momencie;
4) środki finansowe rozliczane są po zakończeniu gry.

Tymczasem niestety nie mogę wziąć udziału w twojej grze, ponieważ moja beznadziejnie głupia kolorowa analiza ryzyka wykazała kolor czerwony, a ponadto zwyczajna wiedza podpowiada, że na udziale w grze w praktyce nic nie mogę zarobić, bo zgodnie z ustawą o grach hazardowych wysokość kary pieniężnej wymierzanej uczestnikowi gry hazardowej urządzanej bez koncesji lub zezwolenia wynosi 100 % uzyskanej wygranej.

Analiza ryzyka:
Możliwość przegranej – bardzo wysoka (ze względu na tą karę, a nie prawdopodobieństwo 1/10.000); 5/5
Wpływ finansowy (strata) – bardzo wysoki (żeby zarobić u ciebie 100 zł przy moich warunkach muszę wydać 5.000 zł na rzucającego monetą i zainwestować 10x2do potęgi 10.000 czyli znacznie więcej niż ostatni przedział podany przez Scypion); 5/5
Wpływ organizacyjny – bardzo wysoki – żeby nie dać ci satysfakcji wygranej musiałbym spędzić co najmniej (10.000 * 8 / 500)/24 dni na tej grze;
Wpływ reputacja – gdybym tyle czasu spędził obserwując wynik losowania monetą, to na pewno zasięg ogólnoświatowy – czyli max wartość – 5/5
Wpływ zdrowie – nie dożyje wygranej przez twojego wolnego rzucacza – czyli śmierć – zatem najwyższy wymiar 5/5
Podsumowując: 5*(5+5+5+5)/4=25
Moje idiotyczne i prostackie zasady (bo wpływy mają równą wagę) mówią nie angażuj się w przedsięwzięcia gdy wartość ryzyka przekracza wartość 20.

Proszę o wskazanie matematycznych lub statystycznych przesłanek obalający moją decyzję, o nie uczestniczeniu w grze, podjętą na podstawie wyników powyższej durnowatej analizy.