sobota, 10 kwietnia, 2021

Odpowiedz na: MF

Home Forum Sektory Samorządy MF Odpowiedz na: MF

gapa
Uczestnik

I tu Cię mam! Jakoś błyskawicznie przeprosiłeś się ze zwykłą matematyką!

Dlaczego to ½ do potęgi 10 podniosłeś, a nie 3 jak dla przedziału 41-60% proponuje podręcznik ?

A skoro wyszło Ci „ prawdopodobieństwo 1/10.000 ” ( tak nawiasem mówiąc to właściwy wynik jest 0,000977 – czyli nieco mniej niż 1/1000… ) to na co Ci te wygibasy z wpływami organizacyjnymi, reputacją ( zdrowia to rozumiem, ale uwierz nigdy nie pomyślałem, że możesz wpaść na pomysł, by obserwować gościa co będzie rzucał monetą – naprawdę myślisz, że taka „kontrola” ma jakiś istotny wpływ na wynik?)

Jeśli idzie o karę, to myślałem żeby rzucacza zainstalować gdzieś na Kajmanach.

Jeśli zaś idzie o ten wynik 20 co Ci wyszedł, to chyba da się coś zrobić:

1. Jak Ty też się na Kajmany przeniesiesz, to możliwość przegranej (no bo sam napisałeś że to „ ze względu na tą karę, a nie prawdopodobieństwo … &#8221:wink: )spada zdecydowanie – moim zdaniem najwyżej 1 .

2. Scypion napisał o swojej skali, że „ w zależności od jednostki to wszystko może się różnić” – no to przemnóżmy je o te 10×2 do potęgi 10.000, co nam szkodzi – może spadnie do 4…

Coś mi się widzi, że to wystarczy – 1x(4+5+5+5)/4 =4,75 no i bajka…

Niestety z tymi „matematycznymi lub statystycznymi przesłankami” będzie bieda – kilka razy podnosiłem ½ do potęgi 10 i ciągle to samo – poniżej 0,001. Poproszę chyba kogoś z szacownej dwunastki doradców MF w sprawie wytycznych, to może mi chociaż o dwie pozycje przecinek przesuną. Bez tego ani rusz….