czwartek, 21 stycznia, 2021

Odpowiedz na: Strategia Sprawne Państwo 2020, a przyszłość audytu wewnętrznego

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW Strategia Sprawne Państwo 2020, a przyszłość audytu wewnętrznego Odpowiedz na: Strategia Sprawne Państwo 2020, a przyszłość audytu wewnętrznego

mama0454
Uczestnik

Witam wszystkich po mojej dłuższej nieobecności. Po prostu, byłem przekonany, że stronka ta już nie istnieje, a tu taka miła niespodzianka.

W dyskusji na temat roli audytu dziś i jego przyszłości zdecydowanie jestem po stronie Wojaka. Audytorem jestem od 2004 roku i niestety widzę totalny upadek tego zawodu. Póki istniał GIAW i ministerialna ochrona audytorów zatrudnionych w jst, to jeszcze jako tako się wszystko kręciło. Przynajmniej raz za czas były jakieś szkolenia, na których mogłem się upewnić, że coś robię dobrze lub źle. Teraz do audytorów z jst nikt już serca nie ma. W MF panuje chaos i traktowanie audytorów tak jakby niedługo już nie byli nikomu potrzebni. Podobnie się ma na naszym lokalnym podwórku. Chwała Bogu, że przynajmniej mój kierownik jeszcze mnie toleruje 😀 I jeszcze jedno : w terenie, szczególnie w niewielkich ośrodkach, audyt i kontrola zarządcza to zwykły pic na wodę fotomontaż, sztuka dla sztuki, nikt nawet nie stara się zrozumieć, jak to się je.
Jaki pan taki kram. Jeśli Polską rządzą matoły, to jak ma być dobrze ?