sobota, 16 stycznia, 2021

Odpowiedz na: W jakich jednostkach powinien byc zatrudniony audytor?

Home Forum Egzaminy egzaminy W jakich jednostkach powinien byc zatrudniony audytor? Odpowiedz na: W jakich jednostkach powinien byc zatrudniony audytor?

#2318
meg
Uczestnik

Witam!W
W rozporzadzeniu, które cytowałaś jest wyraźnie napisane w rubryce 5 i 6 czyli wykształcenie oraz umiejętności zawodowe i staż pracy w latach – według odrębnych przepisów. I tymi odrebnymi przepisami jest ustawa o finansach publicznych, która mówi o tym kto moze byc audytorem. Art.35k pkt1-5 ustawy. I nie ma mowy o stażu pracy na stanowisku takim , czy podobnym. Była o tym mowa w przepisach przejściowych Dz. U. nr 102 z z 2001 poz. 1116 o zmianie ustawy o finansach publicznych, które przewidywały dla osób bez egzaminu na audytora okres przejściowy. Wtedy mogła byc audytorem osoba , która posiadała przynajmniej roczne doświadcznie na stanowisku zwiazanym z przeprowadzaniem kontroli lub audytu, ale po tym okresie czyli od 01.01.2005r. audytorami mogą byc osoby , które spełniają wymogi art. 35k pkt 1-5 ustawy o finansach publicznych.
I tyle. Nie ma mowy o żadnym doświadczeniu na stanowisku kierowniczym.
Moim zdaniem jednostka stawia niesłuszne wymagania. (Albo robią to celowo pod konkretną osobę)
Pozdrawiam
Meg