sobota, 15 maja, 2021

Odpowiedz na: Old school

Home Forum Egzaminy egzaminy Old school Odpowiedz na: Old school

#23592851
eddie
Uczestnik

Gratuluję osiągnięć. Jednak nie można te kwalifikacje cenić jednakowo. Studia akademickie na ogół otwierają drzwi do pracy ale oprócz tego mają bardzo mało do wymóg rynku pracy. Oczywiście są wyjątki jak np. medycyna czy prawo. Po studiach akademickich konieczne jest zdobycie kwalifikacji zawodowych a z tych, moim zdaniem, najcenniejsze jest właśnie kwalifikacje biegłego rewidenta.

Ale do profesjonalnego wykonywania pracy potrzebne są umiejętności, wiedza i oczywiście doświadczenie. Można chirurga szkolić latami, ale dopóki nie zacznie „kroić”, czyli zdobywać doświadczenia przez praktykę to jaki z niego jest chirurg?

A w naszych zawodach potrzeba też to potwierdzenie kwalifikacji które przynoszą uznane certfikacje (np. CIA dla AW). Podkreślam słowo „uznane” a nie byle jakie, takie jak na przykład są przyznawane przez różne, zwykle małe, komercyjne firmy szkoleniowe, gdzie wystarczy uczestniczyć w ich płatnych szkoleniach aby dostać ładnie brzmiący „certyfikat”, ale który nie jest uznawany przez żadną poważną organizację.