czwartek, 21 stycznia, 2021

Odpowiedz na: Desygnacje bez egzaminu: Certified Fraud Specialist – CFS

Home Forum Egzaminy egzaminy Desygnacje bez egzaminu: Certified Fraud Specialist – CFS Odpowiedz na: Desygnacje bez egzaminu: Certified Fraud Specialist – CFS

#23592852
eddie
Uczestnik

Warto ponownie wytłumaczyć na czym polega przyznawanie desygnacji międzynarodowych na podstawie zwanej „Grandfathering”.

Osoby już od kilka lat na wyższych stanowiskach, z ważnymi odpowiedzialnościami, właśnie na podstawie swojego doświadczenia i osiągniętego stanowiska w danej profesji mogą otrzymać uznanie przez takie desygnacje.

To ma sens, gdyż z pewnością są oni już sprawdzonymi profesjonalistami w danym zawodzie/profesji podczas gdy osoby, które zdają egzaminy są raczej dopiero na początku swojej kariery i muszą się jeszcze sprawdzić w pracy zawodowej.

Taka praktyka była i nawet wciąż prowadzona przez wiodące organizacje zrzeszające profesjonalistów. Uważam, że uznanie kwalifikacji na tej podstawie ma wciąż swoje  uzasadnienie szczególnie, że nacisk na egzaminy obecnie łączy się z dużymi przychodami dla organizacji organizującymi cały taki proces egzaminacyjny. Po drugie, obecny system egzaminacyjny polegający na odfajkowanie jednej z czterech odpowiedzi na dane pytani ma swoje słabości …