czwartek, 25 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Czy ktoś wie jak zdać taki egzamin?? Od czego zacząć naukę?

Home Forum Egzaminy egzaminy Czy ktoś wie jak zdać taki egzamin?? Od czego zacząć naukę? Odpowiedz na: Czy ktoś wie jak zdać taki egzamin?? Od czego zacząć naukę?

#243
olivkova
Uczestnik

Cóż, zgadzam się ze stwierdzeniem, że ten egzamin jest nieporozumieniem. W żaden sposób nie weryfikuje wiedzy niezbędnej na tym stanowisku. Nie dziwię się, że potem na szkoleniach słyszę opinie, iż audytorzy „chodzą, marudzą, sami nie wiedzą, czego chcą i po co. Żądają procedur a nie potrafią wyjaśnić, w jakim celu te procedury mają powstać i w jakiej formie”. Przykładów można by mnożyć. Tak drodzy koledzy i koleżanki wypowiada się o nas „druga strona barykady”.
Czemu? Komisja w przypływie weny twórczej zafundowała nam egzamin iście akademicki – a nie zawodowy! Osoby, które zdobyły uprawnienia – zdając ten egzamin – niestety nie zawsze potocznie mówiąc – nadają się do tego zawodu. Stąd między innymi opinie o niekompetencji audytorów wewnętrznych.
Dziwi mnie również stwierdzenie jednego z Was – drodzy forumowicze – że wiedza z dziedziny rachunkowości jest nieistotna w pracy audytora (wypowiedz na temat bilansu na egzaminie). Ja uważam, że jest jedną z najistotniejszych dziedzin, które na egzaminie są weryfikowane w stopniu niewystarczającym. Nie wyobrażam sobie pracy audytora wewnętrznego bez znajomości choćby podstaw rachunkowości. Oczywiście poprawne sporządzenie bilansu to tzw. „wyższa szkoła jazdy”. Skądinąd wiem, że nad poprawnym rozwiązaniem tego zadania głowili się również biegli rewidenci. Niemniej jednak z zagadnieniami rachunkowości spotykamy się w naszej pracy na codzień więc warto się zainteresować pogłębianiem wiedzy z tego zakresu 🙂 Pozdrawiam wszystkich i powodzenia w pracy zawodowej!