poniedziałek, 5 grudnia, 2022

Odpowiedz na: Przestrzeganie ustawy FP, Rozporządzenia MF oraz standardów audytu oraz

Home Forum Pomysły pomysly Przestrzeganie ustawy FP, Rozporządzenia MF oraz standardów audytu oraz Odpowiedz na: Przestrzeganie ustawy FP, Rozporządzenia MF oraz standardów audytu oraz

#261
zosia
Uczestnik

W pełni podzielam podląd moich przedmówców przedstawiających negatywne zjawiska w zakresie funkcjonowania audytu wewnetrznego ( szczególnie w samorządzie terytorialnym ). Według wielu kierowników jsfp a tym bardziej skarbników uważa audytora wewnetrznego uważa za zło koniecznie, tj taka osobą, które nie daj Boże naruszy dogmat nieomylności Skarbnika czy gł. księgowego. Obowiązek opracowania SAW istnieje tylko i wyłącznie dla audytora, zaś cała dokumentacja jest dla kierownika jsfp stekiem głupstw, których nie warto czytać, a nie mówiąc o ich akceptowaniu i przestrzeganiu. Do kuriozalnych – ale prawdzich przypadków nalezy zjawisko, iz audytorowi odmawia się udostępnienia podstawowych dokumentów takich jak ” polityka rachunkowości jednostki ” . Przedstawiona koncepcja przez GIAW o regionalnych spotkaniach jego z kierownikami jsfp samorzadu nie została zrealizowana. Nawet jesli by do takich spotkań doszło, to i tak niewiele by to dało, bowiem sankcji o brak audytu lub też lekceważenie audytora, jego pracy nie ma i nie będzie żadnych.
Przedstawiany pogląd, iż w przypadku ignorowania audytora wewnetrznego należy poszukać sobie innej pracy- także nie zda egzaminu – bowiem gteneralnie podejście do audytu wew. jest takie jak każdy z nas widzi. Jest to generalnie ol……stwo.

Cześc wszystkim.