piątek, 14 maja, 2021

Odpowiedz na: kontrola 5 %

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna kontrola 5 % Odpowiedz na: kontrola 5 %

terka
Uczestnik

Z powyższego wynika, że „tylko krowa nie zmienia zdania” 😉 Przepraszam za to brzydkie skądinąd, ale trafne w tym przypadku porzekadło.
Zasady wdrożenia (…) są z grudnia 2003 r., wyjaśnienie MF zaś całkiem niedawne, sprzed kilku dni, może tygodni.
Co oznacza, że MF zmienił zdanie w sprawie wykonywania kontroli 5% przez audytora.Podkreślam jednak, że w pkt. 2.4. zasad zapisano, że nie ma przeciwwskaań, by kontrolę 5% wykonywali audytorzy organu nadzorującego. Więc chyba można to interpretować w ten sposób, że autytor nie może przeprowadzać kontroli 5% w swojej jednostce, tylko w podległych? Wówczas wymóg niezależności od działalności operacyjnej zostaje spełniony.
A całkiem poważnie rzecz ujmując, to faktycznie kierownicy chcą, by to zadanie realizowali audytorzy.
Fliper, robiłam kontrolę 5% wydatków, ale ponieważ uważam, że nie należy robić jej w formie audytu nie wiem, czego oczekujesz, bo gotowych list kontrolnych itd. po prostu nie mam. Napisz, czego oczekujesz, postaram się udzielić Ci wyjasnień.
Pozdrawiam wszystkich