czwartek, 28 marca, 2024

Odpowiedz na: Komórka Audytu Wewnętrznego

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna Komórka Audytu Wewnętrznego Odpowiedz na: Komórka Audytu Wewnętrznego

#2702
lukebor
Uczestnik

witam:smile:
niestety, ALKMAN, nie mogę się z Tobą zgodzić w kwestii przedstawionej przez Ciebie interpretacji przepisów ustawy o f.p. fakt, iż ustawodawca użył zwrotu „audytor wewnętrzny” wcale, moim zdaniem, nie oznacza, iż rozumiał przez to możliwość zatrudnienia w jednostce tylko jednego audytora. oznacza to tyle tylko, że audyt może przeprowadzać TYLKO audytor, nie inna osoba. nic nie stoi natomiast na przeszkodzie, żeby audytorów w jednostce było więcej. u mnie w jednostce zatrudnionych jest dużo audytorów i każdy za nas z powodzeniem (jak mi się wydaje) przeprowadza audyt. podległość pod kierownika jednostki wyraża się w tym, że jako komórka jesteśmy podlegli bezpośrednio pod kierownika jednostki. a MF nie widzi w tym nic złego. poza tym oczywiście mamy kierownika komórki, który odpowiada za zarządzanie komórką. nie za bardzo rozumiem, jak można mówić o podległości między audytorami zatrudnionymi w jednej jednostce. przecież wszyscy jesteśmy audytorami! pozdrawiam.