poniedziałek, 23 listopada, 2020

Odpowiedz na: Ksiegowosć

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna Ksiegowosć Odpowiedz na: Ksiegowosć

#2905
alkman
Uczestnik

A ja pytam właśnie o takie osoby wykonujące podrzędne zadania w referacie czy wydziale księgowości, które nie są pracownikami a wprowadzają dowody księgowe do systemu księgowego na podstawie umowy zlecenia.
Pytam czy świadczone przez te osoby usługi polegające na wprowadzaniu dowodów księgowych do systemu księgowego należy traktować jako prowadzenie ksiąg rachunkowych czy nie?
Sprawa z pozoru dość banalna, ale w myśl art. 79 pkt 6 ustawy o rachunkowości: kto wbrew przepisom ustawy prowadzi działalność usługową w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych bez wymaganych uprawnień podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. Intuicja mi podpowiada, że osoby namawiające do łamania przepisów też podlegają karze.
No to jak to jest z tym wklepywaniem?