piątek, 19 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Kwietniowy egzamin

Home Forum Egzaminy egzaminy Kwietniowy egzamin Odpowiedz na: Kwietniowy egzamin

#3513
emilian
Uczestnik

witam, ja również wylewałem poty 7 lutego (2 grupa). Rozklad Poissona jak rozkład, ale wydaje mi się, że dużym nietaktem [żeby nie użyć ostrzejszego słowa] ze strony komisji jest totalne niedookreslenie jakie metody doboru próby są wymagane do zdania egzaminu. W zakresie tematów [z 24.06.05] podają:”badanie wyrywkowe – podstawowe pojęcia metodyki doboru próby” a w lieraturze Damian Klima „Statystyka dla audytorów…”. No i właśnie na książkę pana Klima powołano się w treści zadania – podano wzór na liczebność próby ze wskazaniem źródła lit. Ja osobiście założyłem, że statystyki nie będzie na zadaniu [co za pech, dobrze, że nie gram w totka:smile:] i nie wyuczyłem się jej na blachę, ale nie o tym… Przeglądałem książkę „Dobór próby w audycie” Karlińskiego i nie jestem przekonany, że gdybym nawet oglądał ją dokładnie, to bym w mig zorientował się co i jak. Wydaje się, że jedyną metodą będzie dotrzeć do księgi p. Klima… chociaż kto wie co nas jeszcze czeka – wszak metod jest wiele… 😆 tak czy inaczej głowa do góry i do boju!!! pozdrawiam