środa, 8 lutego, 2023

Odpowiedz na: Udostępnianie akt bieżących audytu

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna Udostępnianie akt bieżących audytu Odpowiedz na: Udostępnianie akt bieżących audytu

emilian
Uczestnik

Witam!
nie wiem na jakim etapie jest sprawa w tym urzędzie [może już po wszystkim], ale gdzieś [chyba w podręczniku AW albo w zasadach wdrażania – już sprawdziłem Zasady wdrażania s.16-17] wyczytałem, że sprawozdanie z zadania audytowego staje się jawne po 2 miesiącach od jego sporządzenia/zakończenia zadania, więc jeśli ten czas upłynął to chyba można udostępnić ten materiał innym pracownikom – tym bardziej na polecenie kierownika jednostki. Nie jestem zwolnennikiem produkcji wyników „na zamówienie”, ale tez w moim przekonaniu AW to nie CIA czy inne KGB – po 2 mies, w ciągu których powinny być podjęte czynności naprawcze każdy właściwie może chcieć się dowiedzieć co nie działało jak należy, zeby móc unikac podobnych błędów w swoim dziale. Taka zdaję się jest idea tego zapisu, który znalazłem. Wiadomo, że wizja to dosyć idealistyczna, gdyż często jest tak, że cokolwiek powiesz może być użyte przeciwko tobie… 👿
pozdrawiam