poniedziałek, 19 kwietnia, 2021

Odpowiedz na: Audyt wewnętrzny w Urzędzie ????

Home Forum Sektory Samorządy Audyt wewnętrzny w Urzędzie ???? Odpowiedz na: Audyt wewnętrzny w Urzędzie ????

#3720
dorotab
Uczestnik

cześć. u mnie również tak jak u Ciebie Slaw /też powiat/ radca prawny stwierdził, iż nalezy prowadzić audyt we wszystkich jednostkach organizacyjnych. nie mniej jednak, pomimo faktu, iż jak już na tym forum wspominałam nie zmieniłam planu w którym ujęłam jed. org, oczekuję dla pewności odpowiedzi z MF. Niestety nasze prawo, nie wyłączając uofp, można interpretować w zależności od potrzeb, więc opinia radcy może się różnić od tego co na myśli miał ustawodawca. Nasunęła mi się natomiast inną wątpliwość. Czy art. 49 ust. 7 uofp czyli zaliczenie kwot środków panstwowych funduszy celowych do środków publicznych od przekroczenia których zależy prowadzenie audytu można odnieść również do jednostek organizacyjnych np. Powiatowego Urzędu Pracy. W moim odczuciu po przekroczeniu przez niego – PUP- kwoty 35 mln /w tym środki Funduszu Pracy/ winien on zatrudnić własnego audytora. Jednakże sformułowania zawarte w ustawie nie są jednoznaczne. Jak się na to zapatrujecie?