sobota, 20 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: czy w JSFP można drukować wyciąg bankowy-na podstawuie niego ksiegować

Home Forum Sektory Samorządy czy w JSFP można drukować wyciąg bankowy-na podstawuie niego ksiegować Odpowiedz na: czy w JSFP można drukować wyciąg bankowy-na podstawuie niego ksiegować

#3801
groszek
Uczestnik

dziękuję wszystkim za pomoc a szczególmie Terce 😀
Przeprawszam, że odpowiadam tak późno, ale byłam na urlopie i nie mialam dostepu do internetu.
Chodziło mi tylko i wyłącznie o ksiegowanie wyciągów bankowych.
Czytałam komentarze w LEX-ie ale nie do końca mnie przekonują – czy przy obecnych zabezpieczeniach jest to właściwa forma.
U mnie w jednostce natomiast operacje gospodarcze takie jak zakupy sa księgowane memoriałowo (przez zespół 2) na postawie faktur. Natomiast zapłata za zakupy była do tej pory ksiegowana na podstawie wyciągu.
Jestem kontrolerem wenętrznym i wyszło mi to przy kontroli kompleksowej jednostki.
Zawsze mi się wydawało , że zapłata za zakupy (przelew środków) to także oddzielna operacja gospodarcza i dlatego przy przelewach powinno rownież dokonywać sie kontroli merytorycznej i formalno-rachunkowejbo bo może być np. taka sytuacja: dokonano zakupu za 107,50 zł a przelew był na kotę 107 zł.
– czy w związku z tym źle interpretuję ustawę o rachunkowości i o finansach
Zastanawiałam sie czy samo drukowanie wyciągów, bez nawet potwierdzania miesiecznego (na koniec miesiąca) sald z bankiem jet dopuszczalne i zgodne z obowiązującymi przepisami.

Na koniec mam prośbę co sądzicie o moich przemysleniach – moze sie mylę a tego nie widzę
Pozdrawiam
😀