poniedziałek, 8 marca, 2021

Odpowiedz na: AUDYT SZKÓŁ w GMINIE lub MIEŚCIE

Home Forum Sektory Samorządy AUDYT SZKÓŁ w GMINIE lub MIEŚCIE Odpowiedz na: AUDYT SZKÓŁ w GMINIE lub MIEŚCIE

dorotab
Uczestnik

cześć. myślę, iż nie do konca jest tak jak pisze Paweł S. Interpretacje MF do poprzedniej ustawy były jednoznaczne – audyt prowadzi się w jednostkach samorządu terytorialnego. Jst to gmina, powiat, województwo. I należy w tych przypadkach miejsce prowadzenia audytu odróżnić od miejsca zatrudnienia. Bo jak zatrudnić audytora np. w powiecie. Musi być uwzględniony w stuktorze organizacyjnej właśnie urzędu. Trochę inaczej sytuacja przedstawia się w świetle obecnej ustawy tj. art. 49 ust. 5, a że nie jest on jednoznaczny świadczą nie, liczne zapytania ale brak odpowiedzi. Ja osobiście oczekuję na nią już od 30 grudnia ubiegłego roku.
Co do sprawozdania natomiast. Kierownik jst nie jest tożsamy z kierownikiem urzędu /pojęcia te wydają się tożsame jedynie w przypadku gmin/ Ich kompetencje są różne. W przypadku powiatu kierownikiem jst jest zarząd a urzędu – starosta. nie ma w tym przypadku znaczenia, iż starosta jest jednocześnie przewodniczącym powiatu. Audytor działa z upoważnienia zarządu powiatu /piszę o powiecie ponieważ pracuję właśnie a takiej jednostce/, koordynującego prace jednostek organizacyjnych, trudno mówić więc o audytcie zewnetrznym w odniesieniu do tych jednostek. Ja osobiście, zgodnie z paragraf 22 ust. 1 przekazuję sprawozdania kierownikowi jednostki /zarząd/ oraz kierownikowi jednostki organizacyjnej powiatu.
Jeżeli komuś wyda się moja wypowoedź chaotyczna przepraszam