piątek, 16 kwietnia, 2021

Odpowiedz na: AUDYT SZKÓŁ w GMINIE lub MIEŚCIE

Home Forum Sektory Samorządy AUDYT SZKÓŁ w GMINIE lub MIEŚCIE Odpowiedz na: AUDYT SZKÓŁ w GMINIE lub MIEŚCIE

#4006
nata
Uczestnik

Witam wszystkich wypowiadających się w niniejszym temacie 🙂
sprawa gdzie prowadzić audyt tylko w urzędzie ? czy w urzędzie i innych jednostkach organizacyjnych gminy/ powiatu? dla mnie w świetle ustawy o finansach publicznych z dnia30.06.2005 r. nie jest też jednoznaczna, dlatego mam prośbę Doroto jesli otrzymasz odpowiedź. podziel się nią na forum.
art. 49 ust. 5 mówi że audyt prowadzi się w urzędzie, stawiając JEDNOCZEŚNIE warunek iż środki publiczne lub wydatki i rozchody ujęte w BUDŻECIE JEDNOSTKI SAMORZADU TERYTORIALNEGO przekraczają okresloną kwotę. Pojęcie budżetu JST wyjaśnia art 165 ustawy a skoro wchodzą w jego skład przychody i wydatki jednostek organizacyjnych gminy/ powiatu czy można ograniczyć się wyłącznie do audytu działalności urzędu? dlatego podzielam zdanie Doroty B.,