piątek, 29 marca, 2024

Odpowiedz na: ksiegowanie

Home Forum Sektory Samorządy ksiegowanie Odpowiedz na: ksiegowanie

#4669
groszek
Uczestnik

Dziekuję bardzo wszystkim za odpowiedzi mi udzielone.
Chciałam zaznaczyć, że nie jest to korekta błednego zapisu. Ksiegowa w ten sposób chciała zaksiegować zwrot wydatków, ponieważ jedna z pracownić poszła na urlop bezpłatny a jednostka miała podpisaną umowę z PZU na ubezpieczenia. Pani ta wpłaciła składkę na to ubezpieczenie, aby nie wygasła jej polisa ubezpieczeniowa. Pracownica nie mogła wpłacić tych środków bezpośrednio na konto PZU ponieważ była tam umowa zbiorowa.
Ksiegowa, aby nie odprowadzać śrdoków do samorządu a następnie po otzrymaniu na wydatkach tych środków, wpłacić na konto PZU , chciała zaksiegować te środki jako zwrot wydatków.
Pomijająć, że powinna była środki odprowadzic do samorzadu terytorialnego, gdyz sa dochodem.
Tak więć nie jest to błędna wpłata.
Wasze odpowiedzi dały mi pewien poględ na tą sytuację i powołam sie tak jak mi radzicie na rozporządzenie dotyczące planu kont oraz wytłumasczę pani zasady prowadzenia ksiąg zgodnie z ustawą o rachunkowości to co napisał mi Alkman.

Ponadto jeszcze raz sie zastanawiałam nad tym problemem i myślę, ze jednak art. 15 ustawy o rachunkowości można zastosować bo tam jast wypisana zasada podwójnego zapisu. Niestety nie mam w domu ksieżek z rachunkowości i nie wiem jak dokładnie brzmi ta zasada a ze szkoly juz trochhe mało pamiętam.

Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam wszystkich