czwartek, 13 maja, 2021

Odpowiedz na: audyt funduszy unijnych

Home Forum Fundusze unijne Fundusze unijne audyt funduszy unijnych Odpowiedz na: audyt funduszy unijnych

jadtra
Uczestnik

Do AdEai . Należy zapoznać się z UZUPEŁNIENIEM do twojego programu operacyjnego (każde państwo UE takie coś opracowywało) ja obecnie czytam Uzupełnienie do SPO RZL , ty masz inne. patrz na daty Podręcznika i Uzupełninia – bo są zmiany częste. Poproś o dokument – taka instrukcje od Instytucji Wdrażającej na podstawie której ma być wypełniony wniosek. Ona dokładnie opisuje co taki wniosek ma zawierać, a to już dużo. Zobacz dokumentację jaka wraz z wnioskiem o środki unijne została złożona i przejrzyj ją. Dowiesz sie kto za co odpowiada podczas realizacji projektu . Jezeli to są stypendia to jest regulamin kto może wystąpić o pomoc, jak jest ona przyznawana, jakie dokumenty składają wnioskodawcy, kto je podpisuje (sa nieletni do 18 lat), czy sa dobre podpisy itd. to na początek. Zobacz czy są oświadczenia wnioskodawców pozwalające na przetwarzanie ich danych osobowych – zgodnie z ustawą TO jest ważne. W poradniku beneficjenta o tym piszą. Możesz zwrócić uwagę na to, że przy składaniu wniosku najpierw jest on rejestrowany -zobacz datę wpływu czy złożyli go np. w ostatniej chwili, czy następnie wniosek był zwrócony bo były błędy – Odszukaj to pismo , tam zobaczysz jakie były błędy i czy mieli czas na poprawkę. Ile wniosków miało takie błędy, czy przez to mogli nie zdąrzyć złożyć poprawionego wniosku. Każdy poprawiony wniosek ma nowy numer w lewym górnym rogu, aby im się nie pomylił . Są składane przez generator wniosków, który nadaje taki numer. To tyle.
Ja robię za klika dni audyt w PUP dot. EFS PROIEKT 1 Działanie 1.3 SPO RZL , były audyty zewnętrzne , czytałam opinię audytora. Mam go zrobić, bo taki był plan i potrzeba zarządu. Nie wim jak go zawęzić – obszr badania. Może ktoś podpowie na czym się skupić wskaże obiekt audytu Ktoś pisał o informacji na stronach MF o Załączniku do podręcznika Komisji ?