piątek, 19 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Rodzinny Dom Dziecka

Home Forum Sektory Samorządy Rodzinny Dom Dziecka Odpowiedz na: Rodzinny Dom Dziecka

#5176
romb
Uczestnik

Cześć,
Prowadziłem w ubiegłym roku kontrolę w rodzinym domu dziecka i równiez miałem co niemiara wątpliwości odnośnie obowiązujących przepisów prawnych. Jeśli idzie o poruszony problem wynagrodzenia dyrektora placówki, to mysle, że w tym zakresie obowiązuje art. 151 ze znaczkiem 4 paragraf 1 kodeksu pracy.
Natomiast dla mnie problemem był zapis art. 85 ust.2 ustawy o pomocy społecznej mówiący o tym, że obsługę finansowo-księgowa placówek prowadzi statosta, choc przecież w świetle uofp są one odrębnymi jednostkami budżetowymi, a to rodzi wiele konsekwencji.
Myślę też,że prowadząc audyt lub kontrolę warto zwrocić uwagę na statut. Powinien być nadany do 30 czerwca br, jeśli dotąd go nie było. Warto też ocenić poprawność sposobu obliczania stawki na utrzymanie lokalu lub budynku , na usługi telekomunikacyjne, bieżące remonty, a takze w jaki sposób jest ustalona kwota tzw. „kieszonkowego” dla dzieci. U mnie było w tym zakresie sporo nieprawidłowości.
Pozdrawiam i życzę powodzenia