piątek, 4 grudnia, 2020

Odpowiedz na: postępowanie podatkowe

Home Forum Sektory Samorządy postępowanie podatkowe Odpowiedz na: postępowanie podatkowe

kasia
Uczestnik

dziekuję za wsazówkę i odpowiadam na Twoje zapytanie: SKO uchyliło decyzję i skierowało sprawę do ponownego rozpatrzenia przez organ I instancji czyli nasz. Decyzja stwierdzająca nadpłatę została wydana pod wpływem wniosku tej firmy o stwierdzenie nadpłaty. Wniosek o stwierdzenie nadpłaty wszczyna postępowianie podatkowe, zatem skoro decyzja stwierdzajaca nadpłatę została uchylona a postępowanie podatkowe zostało wszczęte wraz z złożeniem wniosku o stwierdzenie nadpłaty to raczej nie można drugi raz wszczynać postępowania bo ono jest juz wszczęte, wydaje mi się jednak nie jestem pewna w 100% , że teraz można wezwać na podstawie art. 274a O.P. w zwiazku z art. 155 O.P. do złozenia informacji stanowiacych podstawę sporządzenia deklaracji za rok podatkowy, za który złożono uprzednio korekty, a następnie wydać decyzję okreslającą na tej podstawie wysokość zobowiązania podatkowego. Pozatym osoby prawne płacą podatki na podstawie deklaracji a w mojej sytuacji dane wynikające z deklaracji są niezgodne ze stanem faktycznym. Spółka ta bowiem jako przedmiot zwolnienia podała art. 7 ust. 1 pkt. 4 ustawy o podatkach i opłtach lokalnych i na tej podstawie wykazała w załączniku do deklaracji budowle i działki zwiazane rzekomo wyłacznie z publicznym transportem kolejowym, które w tamtym czasie nie stanowiły jej własności, jak się okazłao z dokumentów przez nas posiadanych. Sprawa jest trudna bo dotyczy poprzednich lat, brak jest dokumentacji jednoznacznie wskazującej stan faktyczny. Jedyne wiarygodne dane znajdują sie w geodezji. Poczytam jeszcze ten art. 21§ 1 pkt 1 oraz §2 i §3 i §5 o.p. 🙂