czwartek, 25 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Wynagrodzenie audytorów wewnętrznych

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW Wynagrodzenie audytorów wewnętrznych Odpowiedz na: Wynagrodzenie audytorów wewnętrznych

#540
zosia
Uczestnik

W pełni zgadzam się się z Olivkową, jeśli chodzi o wysokośc wynagrodzenia po zdanym egzaminie. Uważam, iz w tym przypadku miała na mysli tylko wynagrodzenie zasadnicze bez dodatków typu wysługa, funkcyjny, czy dodatek służbowy. Osobiście zarabiam trochę więcej. Ale podaje na to swoje uzasadnienie, iż aw powinien zarabiać dobrze, a nawet lepiej niz średnia kadra kierownicza w danej instytucji. Przeciez w dobrze funkcjonujacej instytucji, zaraz po kierowniku jednostki powinien znajdowac się aw, zas rodzaj i charakter jego pracy sprowadza się do tego iż pozostałe osoby ( np. nac zelnicy i dyrektorzy wydziałów ) są w zasadzie pod nim. Tak więm, powiecie, iz jest to utopia – ale np w tabeli wynagrodzeń samorzadowych aw jest usytoowany tak jak naczelnik wydziału – a ten z dodatkami i przy 20% wysłudze może zarobic brutto ok 8 tyś. i wiem iż tak sie m. in. w wielu miasta kształtują wynagrodzenia naczelnikłów. Wynagrodzenia aw sa jednak relatywnie mniejsze, mozna powiedzieć iż wynoszą czasami 1/3 tych wynagrodzeń. Chyba nie o to chodzi. Tak jak wcześniej wiele osób ( w tym także i ja ) pisałem o konieczności innego prawnego usankcjonowania zawodu i funkcji aw ( samorząd zawodowy itp ) także kwestie wynagrodzeń powinny być w ten sposób uregulowane. Popatrzecie np. na radców prawnych, chałturzenie na kilku etatach, duże zarobki, przywileje, podobie inne zawody ( np. starający się o samorząd zawodowy pracownicy socjalni ) a aw to nic???.