niedziela, 3 grudnia, 2023

Odpowiedz na: Wynagrodzenie audytorów wewnętrznych

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW Wynagrodzenie audytorów wewnętrznych Odpowiedz na: Wynagrodzenie audytorów wewnętrznych

#547
ryszard
Uczestnik

Najtrudniejsze jest to ,ze w całym temacie wynagrodzeń AW jest tyle róznorodnosci, niestety dowolności ,ze tylko i wyłacznie poprzez co najmniej „Rozporządzenia” można problem uregulować..
A przecież jest nas tak mało..Nie wiem, czy jest jeszcze mniejsza grupa zawodowa jak nasza i wcale tak szybko nie będzie rosła w ilośc.
Uważam,ze nasza praca jest tyle warta,ile uzyskują w naszych jednostkach bardzo dobrze zarabiający np.naczelnicy czy dyrektorzy wydziałow danej jednostki,głowni specjaliści w danej branży.
Tylko kto się tymi sprawami zajmie ? Politycy obiecają wiele rzeczy przed wyborami ale po wyborach jest zupelnie inaczej.Czyli krótko mówiąc musimy mieć własny ,dobrze zorganizowany i kompetetny samorzad zawodowy.
Komórka audytu czyli jednoosobowe stanowisko -aw jednostki wojewódzkiej,posiadający wieloletnie doświadczenie zawodowe w samorządzie ,zajmujący się audytem środków unijnych /z naprawdę dużą ilością projetów/ z wszystkimi dodatkami zarabia 3,700 brutto.
I jeszcze z istotnym szczególem..zatrudniony jest na czas określony/ 2 lata/, tak jak realizowany jest ZPORR,Perspektywa ? pozostawiam bez komentarza ……. 🙁 Ale mam nadzieję,ze jednak sytuacja powinna się zmienić!! To też zalezy w dużym stopniu od nas 😀 samych.. 😀