czwartek, 28 marca, 2024

Odpowiedz na: Księga Procedur

Home Forum Sektory Samorządy Księga Procedur Odpowiedz na: Księga Procedur

#5488
ajuri
Uczestnik

W księdze procedur opisujesz głównie metodykę audytu, możesz tu skorzystać z Podręcznika MF, Poradnika Audytora Wewnętrznego jsfp Andrzeja Tyki, Audyt Wewnętrzny K. Czerwiński. Księga procedur różni się od karty m.in. tym, że w procedurach pokazujesz w jaki sposób przeprowadzasz audyt, na jakich dokumentach pracujesz (wzory tych dokumentów), opisujesz stosowane techniki, testy, szczegółowo prezentujesz analizę ryzyka. Nie potrafię wskazać Ci konkretnej pozycji książkowej, ja swoje procedury tworzyłam na podstawie różnych książek i przepisów a także standardów. Jeśli chcesz zobaczyć jak takie procedury wyglądają w innych UM to wpisz w google księga procedur lub procedury audytu wewnętrznego, na pewno coś znajdziesz. Przez jakiś czas pracowałam w UM jako audytor, uważam , że kartę wystarczy wprowadzić zarządzeniem Prezydenta. Zastanawiam się tylko czy potrzebne jest wprowadzanie kodeksu etyki audytora, przecież w karcie i w procedurach możesz wprowadzić zapis, że działasz przestrzegając kodeksu ogłoszonego przez MF.
Pozdrawiam