czwartek, 15 kwietnia, 2021

Odpowiedz na: Kto jest w końcu kierownikiem jednostki w której jest zatrudniony audytor wewnetrzny

Home Forum Sektory Samorządy Kto jest w końcu kierownikiem jednostki w której jest zatrudniony audytor wewnetrzny Odpowiedz na: Kto jest w końcu kierownikiem jednostki w której jest zatrudniony audytor wewnetrzny

kules
Uczestnik

właśnie dziś skończyłem dostosowywanie moich aktów prawnych (poza procedurami) do nowych przepisów 😀

Ja wszędzie zamiast kierownika jednostki wpisałem Zarząd i tego się będę trzymał. Starosta nie wystepuje nigdzie sam jako starosta.
W związku z tym wszystko podpisuje Zarząd, ewentualnie Przewodniczący Zarządu (czyli starosta) zrobi to Za Zarząd.

Według mnie kierownikiem jednostki jest Zarząd, chyba że w którymś z urzędów (w starostwie) zaistnieją przesłanki do prowadzenia odrębnego audytu – wtedy dla takiego audytora szefem będzie starosta a nie Zarząd)
to moje zdanie, ale jak ktoś przedstawi przekonującą argumentację to mogę je zmienić 😀

pa

ps. w ustawie cały czas (przy planie, upoważnieniach, sprawozdaniu) jest mowa o „kierowniku jednostki” co wg. mnie za art.52 określa kierownika jsfp.

jednostką jsfp w rozumieniu art.52 będzie w większości wypadków powiat, a kierownikiem zarządzającym powiatem jest Zarząd.