piątek, 29 marca, 2024

Odpowiedz na: I po egzaminie…..

Home Forum Egzaminy egzaminy I po egzaminie….. Odpowiedz na: I po egzaminie…..

#5818
kaczor
Uczestnik

[QUOTE BY= audytor15] szczerze mówiąc jestem audytorem i niezmiernie zdziwiła mnie ta wypowiedź. W moim przekonaniu jednym z głównych zadań audytu jest ocena wiarygodności sprawozdania finansowego czego nie da się zrobić bez wiedzy w zakresie rachunkowości i to niestety budżetowej bo w takich jednostkach pracuje wiekszość z nas. Moim zdaniem jeśli chcemy budować prestiż naszego zawodu to musimy unikać postawy że w razie czego powołam rzeczonawcę. Istnieje taka możliwość ale w praktyce jest to rzadki wyjątek, a nie reguła, bo trzeba się zastanowić po co jednostce audytor skoro bedzie ciągle musiała ponosić koszty rzeczoznawców.
pozdrawiam i życzę powodzenia na egzaminie.

[/QUOTE]

Zapewnie tez jako audytor posiadasz wszechstronna wiedze na temat KAZDEGO z obszarow audytu w Twojej firmie i zapewnie tez piszesz programy i robisz testy ot tak z glowy bez przygotowania.Ja osobiscie uwazam, ze wazniejsza jest umiejetnosc samodzielnej pracy z aktami prawnymi i zrodlami. Przytocze tutaj pewna anegdote, pewnego razu Głowna Ksiegowa mojej instytucji (wielka agencja platnicza) zapytala sie na zebraniu dyrektora audytu „a jak Pan mnie chce kontrolowac skoro Pan nie zna sie na tym tak dobrze jak ja” a on jej na to „gdybym znal sie na tym tak dobrze jak Pani to juz dawno siedzialbym na Pani stanowisku” 🙂 Szczerze mowiac ja nie przygotowywalem sie z tego zakresu, zadania zrobilem,ale nie mam pojecia czy uda mi sie zebrac jakies punkty (zakladajac, ze test byl dosc prosty i moze mialem z 1 lub 2 bledy).Jak nie to listopad wita:wink: