wtorek, 23 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Polityka bezpieczeństwa w MOPS

Home Forum Sektory Samorządy Polityka bezpieczeństwa w MOPS Odpowiedz na: Polityka bezpieczeństwa w MOPS

#5952
ejejej
Uczestnik

Oczywiście politykę bezpieczeństwa i instrukcję zarządzania systemem informatycznym służącym do przetwarzania danych jednostki piszą sobie same i wprowadzają zarządzeniem kierownika jednostki. Z praktyki wiem, że niezmiernie trudno jest napisać taką dokumentację np. dyrektorowi małego przedszkola. W mojej gminie przeszkolono z tego zakresu dyrektorów szkół i przedszkoli (o innych jednostkach organizacyjnych nie pomyśleli) nikt też nie pomyślał żeby im pomóc opracować dokumentację albo udostępnić do przeczytania dokumentację przyjętą w Urzędzie – zresztą bardzo dobrze opracowaną przez osobę która tylko i wyłacznie zajmuje się tym tematem, jeździ na szkolenia, ma fachową literaturę. No i popisali jakieś buble!!! Przejrzałam je wszystkie, niektóre do poprawy inne do kosza. Dlatego w ramach czynności doradczych napisałam prosty wzór takiej dokumentacji. Oczywiście każda jednostka ma swoją specyfikę i dokumentacja musi pasować, ale myślę że wzór będzie dla nich bardzo pomocny. Dlatego jeżeli w Urzędzie macie już taką dokumentację albo jest osoba, która tym tematem się zajmuje to pomóżcie im!