czwartek, 28 marca, 2024

Odpowiedz na: i juz wszystko jasne

Home Forum Egzaminy egzaminy i juz wszystko jasne Odpowiedz na: i juz wszystko jasne

#6769
jolkag1
Uczestnik

Do Kasi! Witaj, podaje Ci moje uwagi:
11 napewno d bo a niem takiego pojęcia jak budżet ogólny – zgadzam się, mój błąd nie doczytałam uważnie do końca
pyt.9 dotyczy dochodów i wydatków budżetu państwa ustawa budżetowa niem ma tam paragrafów – w tym pytaniu posiłkuję się Art. 16 uofp – a Ty na jaki artykuł się powołujesz?
30a art.24 uofp – wg mnie z tego artykułu wcale nie wynika odpowiedź, wg korzystając z definicji środków obrotowych zb, najbliższą odpowedzią jest c, ale do końca nie jestem przekonana
31c nie mam źródła ale mam to zawarte w materiałach ze szkolenia.
34d to też ma z materialów szkoleniowych JolkaG1 jak będziesz w JG zapytaj o to pytanie sądze że też podadzą – z tą odpowedzią również trudno jest mi zgodzić , mam nadzieję że dopytam w JG
39 b art 17 ust 1 uofp oraz rozporządzenie z 18.12.2001 –też mam b, rozporząðzenie to już chyba nie jest aktualne , w internecie pod hasłem zaangażowanie znalazłam odpoweidź, że są to wszystkie zawarte umowy obciążające budżet, plan finansowy z lat ubiegłych przypadajcych na dany rok oraz te zawarte w danym roku- czyli prawne zobowiązania obciążające budżet
40d art24 uofp – nie zgadzam się pójdź do [ytania 129 i tam w pytaniu masz definicję nadwyżki zb. – to pytanie jest odwrotnie zadane – tutaj wg mnie odpowiedź c,
43 – “moi pracowi europejczycy też mówią, że c”
46 c oczywiście – zgoda, 47 c cykl kon. to inaczej przebieg zmian produkcji i zatrudnienia – zgoda,
63 a powino być w rozp.z 18.12.2001 – to rozporządzenie chyba nie jest aktualne?, nie wiem tego jeszcze, 69 b żródła nia mam ale wydaje mi się najbardzej poprawne – nie wiem
93 – masz rację, jedno z tych podchwytliwych pytań, 95 a takie samo jak 30 pytanie- wg mnie c, 123b troszke poszperałam po internecie i znalazłam coś na ten temat będe obstawiać za b – nie może być b gdyby było zamiast finansujący współfinansujący to może i b byłoby poprawne, ale w takiej treści jak jest żadna odpowiedź nie jest poprawna, 127 c nie mam źródła ale według mnie to jest chyba prawidłowa odpowiedź – też mi się tak wydaje, ale trylko wydaje, 133 b – do bilansu podajemy wartość netto aktywów, a wartość ta to jest różnica pomiędzy saldem środki trwałe, a saldem umorzenie, 156 b oczywiście, 157 c art 186 ust 5 uofp – dwa ostatnie zgoda
Pozdrawiam
Jola