sobota, 20 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Tak sobie pomyślałam..

Home Forum Sektory Samorządy Tak sobie pomyślałam.. Odpowiedz na: Tak sobie pomyślałam..

#6961
jadtra
Uczestnik

Potwierdzam za ceem ,ale tak luźno napiszę , że to będzie audyt.
Sprawdż: na jakiej podstawie przeprowadza sie kontrolę 5% – chodzi mi o :
1.uregulowania wewnętrzne, czy są , czy je zaktualizowano w związku ze zminaa uofp, jaki zakres podmiotowy obejmuje zakres kontroli (czy wszystkie jednostki organizacyjne it.). Z mojego doświadczenia dodam jak masz SPZOZ to tez dotyczy,
2.zobcz podległość kontrolera i zgodność zakresu obowiązków , staż pracy , szkolenia czy były , wykszrałcenie ( te informacje mogą pozytywnie wpłynąć na ocenę kontrolera lub wskazać, że nie było szkoleń a tyle było zmian przepsiów wynikających ze zmiany ustaw i aktów wykonawczych))
3. czy sa upoważnienia do przeprowadzenia tej kontroli. porównaj ważność upoważnienia z okresem kontroli,
4. zobacz sam protokół (podaję za RIO) , czy można z niego jednoznacznie wyczytać przeprowadzenie trj. 5% kontroli,
5. uofp mówi , iz kontrolą w danym roku należy objąć szystkie powołane przez jsfp …… (u mnie jest kontroler teraz na 1/2 etatu ❗ i nie wywiąże się 😯 ),
6.zobacz zalecenia – z czyjego sa tytułu, czy jest pouczenie dot. ustosunkowania się do protokołu, w jakim czasie, czy był czas dotrzymany na wykonanie zaleceń lub informacje o tym jak te zalecenia będą wykonane.
7. zobacz czy były jakieś kontrole sprawdzające z tytuły….. np. dużych uchybień wskazanych w trakcie poprzedniej kontroli wewnętrznych.
– to tylko takie małe wskazaowki .