czwartek, 28 marca, 2024

Odpowiedz na: wiek audytora

Home Forum Egzaminy egzaminy wiek audytora Odpowiedz na: wiek audytora

#7332
slaw
Uczestnik

Zgadzam się z Tobą, że w przyszłosci może powstać problem zwiąany z tym, że będę musiał ocenic mechanizm nad którym osobiscie pracowąłem i może okazac się że jest on wadliwy. Każdorazowo przy wydawaniu jakichkolwiek opinii czy doradztwu jest takie ryzyko ale czasami warto je podjąć. Natomiast w kwestii mechanizmów przecież przeprowadzając audyt w jakimkolwiek obszarze wydajemy jakieś rekomendacje> Bardzo często to nic innego niż mechanizmy kontrolne, które mają zapobiegać powstawaniu rekomendacji. Moze si zdarzyć że za rok lub dwa będę audytował ten sam obszar i okaże się, ze wcześniej wprowadzone rekomendacje były nieodpowiednie itp.
Moim zdaniem każdą sprawę nalezy rozpatrywać indywidualnie i zastanowić się na ile możemy pozwolić sobie na naruszenie niezależności. A tak na marginesie odpowiedzcuie Sobie na pytanie jak ma się niezależność w samorządach gdzie polityka i radni mają gdzieś przepisy nas obowiązujące. Ja na szczęście nie miałem jeszcze takiego przypadku ale wiem że tak jest. Chociaż ostatnio na seji zarzucomo mi, że w zeszłym roku opracowywałem plan audytu przez miesiąc (był to pierwszy plan opracowayny przeze mnie)> CZepiano sie, że zamiast „kontrolować” ja cały miesiąc siedziałem nad planem