piątek, 19 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Kto stanie w obronie idei audytu wewnetrznego??

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW Kto stanie w obronie idei audytu wewnetrznego?? Odpowiedz na: Kto stanie w obronie idei audytu wewnetrznego??

#7765
martinez
Uczestnik

Witajcie!

Przemyślałem jeszcze raz sytuację, poczytałem interesujące posty wielu moich przedmówców i nasuwają mi się takie wnioski: oczywiście audyt jest instytucją przydatną, jak napisał ktoś wcześniej funkcjonuje w sektorze prywatnym, który jak wiadomo jest bardziej efektywny i wydajny niż jsfp. Oczywiście ktoś powie, że to nie to samo, ale istota nowoczesnego zarządzania w administracji polega właśnie na tym by przenosić najlepsze wzorce i adaptować je do warunków budżetówki. Wszystko to wygląda pięknie, ale….
Nasze ewentualne wystąpienia czy protesty będą zapewne odosobnione – nie będzie petycji kierowników jednostek, ministrów, profesorów czy innych autorytetów w obronie funkcjonowania AW (a może się mylę i będą…?). Sami wyglądamy bardziej jak związki zawodowe walczące o nie zwalnianie załogi, tzn tak jak byśmy robili to w swoim interesie – co jest też oczywiste bo większość AW idzie na zieloną trawkę. Może z poziomu gabinetu ministra jest łatwiej to wszystko zlikwidować, ale z mojego punktu widzenia – poznałem tylu ludzi, mądrych, ambitnych, którzy z audytem wiążą (wiązali?) swoją przyszłość, mieliśmy strony internetowe o AW, stowarzyszenia, spotkania, konferencje. Naprawdę zaczynało się to wszystko trzymać kupy i wypracowywać wartość dodaną…tym bardziej trudno mi w to wszystko uwierzyć.

Pozdrawiam wszystkich ciepło.