niedziela, 29 listopada, 2020

Odpowiedz na: dlaczego autopoprawka do rządowego projektu (…) nie powinna wejść w życie

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW dlaczego autopoprawka do rządowego projektu (…) nie powinna wejść w życie Odpowiedz na: dlaczego autopoprawka do rządowego projektu (…) nie powinna wejść w życie

audytorab
Uczestnik

Do tej pory audyt wewnętrzny nie tylko zapewniał kierownika jednostki ale i pomagał służbom poprawiać system wydatkowania środków publicznych na zasadzie „jestem tu i widze jak to działa w danej specyfice jednostki”. Niejednokrotnie spotykałem się nie z niechęcią ale wdzięcznością za pomoc w rozwiązywaniu problemów a w efekcie uniknięcia większych konsekwencji dla personelu a więc usprawnienia działaności jednostki w różnych sferach i stwierdzeniem, że a to dobrze że ktoś sprawdzi czy dobrze to robimy. Czyli jak autoporawka wejdzie w życie etc i inne przepisy zamieniające audyt wewnętrzny na zewnętrzny to już nie będzie poprawiania a jedynie karanie i szukanie winnych czyli dublowanie innych upowaznionych do tego instytucji.
Przykre w tej całej hecy jest to, że nas audytorów potraktowano jako jakiś odpad poprodukcyjny do wyrzucenia do kosza nie określając nawet rekompensat za włożony trud i pieniadze w zdobyciu tego „przyszłościowego zawodu” jak zapewniano mnie w MF kiedy podejmowałem decyzję bycia audytorem. Ktoś zrobił z nas balona. Kto to sobie już chyba potraficie odpowiedzieć ….