czwartek, 25 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Kto stanie w obronie idei audytu wewnetrznego??

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW Kto stanie w obronie idei audytu wewnetrznego?? Odpowiedz na: Kto stanie w obronie idei audytu wewnetrznego??

#7873
olivkova
Uczestnik

[QUOTE BY= dordi] Wiecie co-nie chce burzyc Waszego zapalu, ale obawiam sie,ze na wiele sie ta nasz akcja nie zda. Poza tym jak probowalismy wypocic jakies argumenty przemawiajace za utrzymaniem audytu(w celu negatywnego zaopiniowania) to szczerze powiedziawszy wszyscy przyznali,ze nic tu odkrywczego sie nie da powiedziec-mozna oczywiscie napisac o pieknaych ideach audytu, o tym jaka wartosc dodana wnosi i ile z niego korzysci… ble,ble ble,ale tak miedzy Bogiem a prawda to takie pierniczenie. [/QUOTE]

Wiesz co? Naprawdę jestem zaskoczona takim podejściem. Ble, ble ble i pierniczenie powiadasz? Interesujący i nader merytoryczny argument jak na audytora wewnętrznego. W sprawozdaniach ze swoich zadań też formułujesz takie lotne uzasadnienia swoich ustaleń?

[QUOTE BY= dordi] uzasadnienie Zyty ma sens. [/QUOTE]

Chyba wyjątkowo głęboko ukryty jest ten sens. Jak na mój gust bardzo trudno doszukać się logiki w stwierdzeniu z uzasadnienia autopoprawki, że zawężenie funkcji audytu wewnętrznego jest zgodne z jakimikolwiek standardami. No ale jak widzisz tam jakiś sens to wskaż, może doznamy zbiorowego olśnienia i pójdziemy pod MF z transparentem „Zlikwidować audyt w całym sektorze publicznym, ble ble ble”.

[QUOTE BY= dordi] Wydaje mi sie i nie tylko mi ,bo rozmawiamy w szerszym granie na ten temat,ze tak na prawde nie jestesmy niezbedni i wcale nie widze tej wielkiej wartosci jaka podobno wnosimy.. [/QUOTE]

Podobno? Jak ja bym tak podchodziła do efektów swojej pracy, to prof. Z. Gilowska też by mnie z łatwością przekonała że jestem zbędna. Miejmy nadzieje, że takie podejście to znikomy procent audytorskiej braci.

Pozdrawiam i ble ble ble.