sobota, 15 maja, 2021

Odpowiedz na: Fundusz Pracy

Home Forum Sektory Samorządy Fundusz Pracy Odpowiedz na: Fundusz Pracy

Anonim
Nieaktywny

Chodzi mi o staże organizowane W PUP, a nie o staże organizowane przez PUP. Zdarza się tak, że stażyści są kierowani do odbycia stażu w danym urzędzie. No i tu powraca moje pytanie.
W przypadku takich staży nie jest możliwe składanie wniosku o zawarcie umowy, ponieważ w przypadku staży organizowanych w PUP, umów się nie zawiera ( co jest logiczne). Zresztą do kogo miałby być ten wniosek – do siebie od siebie?? Czy w takim przypadku myślicie ,że mogłaby wystarczyć jakaś notatka czy pismo, które zawierałoby dane z wniosku, który skłądają wszyscy pracodawcy?Chodzi mi tylko o kwestie formalną.

Poza tym mam jeszce jedną wątpliwość: Wiadomo, że na staże organizowane w pup i starostwach nie tzreba podpisywać umowy. W poprzednim poście odpowiedzieliście, że mimo wszystko program musi być, ale przecież program jest elementem umowy. No i co z tym fantem zrobić? Instynktownie czuję że te jednostki powinny mimo to opracowywać oddzielne programy, ale nie mogę się skutecznie bronić przed zarzutami w tej kwestii.