piątek, 29 marca, 2024

Odpowiedz na: Rzeczowy wykaz akt dot. UE

Home Forum Fundusze unijne Fundusze unijne Rzeczowy wykaz akt dot. UE Odpowiedz na: Rzeczowy wykaz akt dot. UE

#8436
jadtra
Uczestnik

Poprzedni audyt nie dot. instrukcji kancelaryjnej ale między innymi obejmował procedury, instrukcje oraz przepisy prawa – tj. ich stosowanie itd. przy realizacji zadań ze środków UE. Wtedy zapisałam, ze jeszcze nie wprowadzono rozszerzenia rzeczoewgo wykazu akt dla projektów realizowanych. Wskazałam w zaleceniach, iż dla projektów zakończonych przez beneficjenta takie rozszerzenie winno nastąpić. W zaleceniach przekazanych przez Zarząd stanowisko było takie samo, odpisano, że przyjmują wszyskie zalecenia i się do nich zastosują. Nie zastosowano się bo brak dokumentacji w tym zakresie -„zero” działania. 😈
Jeszcze nie robiłam audytu sprawdzającego bo nie miałam tyle wolengo czasu. W nowym regulaminie zapisałam (sobie 😆 ) że będą musieli mi napisać , jak wdrożyli zalecenia . Tłumaczyłam się zbieraniem materiałów do corocznej oceny ryzyka pod kątem planu.
Ale trzymając się tematu myślę , że będę pisała pismo do Starosty (nowego – ale z praktyką) o braku rozszerzenia rzeczowego wykazu akt. Czy widzisz jeszcze możliwość wybrnięcia z tego ❓