wtorek, 9 marca, 2021

Odpowiedz na: Co z ta autopoprawką?

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW Co z ta autopoprawką? Odpowiedz na: Co z ta autopoprawką?

k-asiek
Uczestnik

Zapis w art 23 uofp mówi iż staje się audytorem wewnętrznym w rozumieniu nowej ustawy, to znaczy że zawsze nim był, ale w poprzedniej ustawie było inne brzmienie dotyczące audytora dlatego w zmianie ten zapis mówiązy że audytor wewnetrzny wg dotychczasowych przepisów staje się audytorem wewnetrznym równiez w rozumeniu nowych. Mam nadzieję że wyjaśniłam.
Co do zmian nie panikujcie, audyt był i bedzie, jak widać najwazniejsze sprawy (zmniejszenie ilości jednostek obowiązanych do prowadzenia audytu, definicja) pozostały bez zmian. Myslę że nie będzie źle. Cały ten szum powstał prawdopodobnie z powodu duzych ilości kontroli z UE wykorzystania środków ue (kończy się okres dofinansowywania) i zaczyna nowy, wchodzi też nowa grupa kontroli tzw ewaluatorzy, którzy będą oceniać celowość projektów. I stąd ten popłoch w zaakcentowaniu audytowania środków unijnych przez audytorów wewnetrznych. Już widzą że jednak umiemy walczyć o swoje i teraz myślę że należy się przygotować do ataku przed kolejnymi zmiananmi zapowiadanymi w marcu/kwietniu 2007. pozdrawiam