piątek, 19 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Audyt przygotowania jednostki do absorbcji środków z UE

Home Forum Fundusze unijne Fundusze unijne Audyt przygotowania jednostki do absorbcji środków z UE Odpowiedz na: Audyt przygotowania jednostki do absorbcji środków z UE

#8812
k-asiek
Uczestnik

slaw moją największą bolączką jest to że nie otrzymaliśmy żadnych środków. tematem zajmuje się jedna pani, umiejscowiona w referacie inwestycji jako stanowisko do pozyskiwania środków z zewnatrz (nie tylkoUE) która owszem jeździ na szkolenia (najczęsciej darmowe), z tego co mi mówiła ma prolemy z otrzymywaniem dokumentacji pod wnioski . Pracownik referatu inwestycji robi problemy z udzielaniem informacji. Wnioski najczęściej składane są na ostatnią chwilę i tu mniemam że są niedopacowane, często uzupełniane itd. Teraz tej pani nie ma, w urzedzie nie ma innej osoby, która by to prowadziła (brak zastępstwa) . Nie mam żadnej umowy dotyczacej środków z UE a tam są pewne wymagania, które chciałabym wczesniej wprowadzić w mojej jednostce aby być przygotowanym organizacyjnie do tego zadania. Nie wiem po prostu jakie konkretne dokumenty badać oraz czym uzasadniać ewentualne zalecenia dotyczace np utworzenia komórki odrebnej w 2 osobami na stałe zajmującymi się pozyskiwaniem środków z różnych źródeł. Czli elementarne podstawy. Chcę szefowi zaproponować konkretne rozwiązania dobre wzorce, bo tu jest moim zdaniem problem wnioski składamy a dlaczego nie uzyskaliśmy środków?