czwartek, 25 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Audyt przygotowania jednostki do absorbcji środków z UE

Home Forum Fundusze unijne Fundusze unijne Audyt przygotowania jednostki do absorbcji środków z UE Odpowiedz na: Audyt przygotowania jednostki do absorbcji środków z UE

#8908
jadtra
Uczestnik

Zgadzam sie jola.
Co do Komisji ❓ nie spotkałam sie z taka formą w powiatach. Napisz z jakiej jsfp to pomysł. To bardzo istotne. Ponieważ badałam wnioski (inny audyt) chodzi mi o czas i więdzę pracowników takiej komisji.
W moich przypadkach: stypendia i PUP od daty ogłoszania konkursu do jakiego można przystąpić o ubieganie sie o środki UE na ogół jest bardzo mało czasu do opracowania „faktycznie dokumentu wniosku”. Taki wniosek wraz z instrukcją jest dostępnyy na stronie ogłaszającego lub wskazanym adresie emailowym. To ok. 2 tygodni na składanie kompletnej dokumentacji.
Gdyby miała to rozpoatrzyć jakaś Komisja wewnętrzna ❓ :
a)musiałaby się znać na technikach wypełniania wniosku ,
b)postanowienia komisji byłyby ❓ zaleceniami ❓ do poprawy treści wniosku – czy tak .
c) wszystko powinno się odbyć błyskawicznie aby w razie uwag mozna było jeszcze wniosek poprawić.
Napisz jakie kompetencje miałaby taka komisjia i czego by się od niej oczekiwało .
Chodzi mi o rozszerzenie tego wątku.
U mnie po prostu nie byłoby takich FACHOWCÓW , konieczne byłoby zalecenie szkoleń szerszej grupie, ale nie uważam że to zły pomysł tylko rozwiń co robiłaby ta komisja i w jakim czasie (dot. fazy pozyskania UE) .
Chetnie poczytam i sie wypowiem.