sobota, 20 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Mam pytanie

Home Forum Sektory Samorządy Mam pytanie Odpowiedz na: Mam pytanie

#8975
vito
Uczestnik

Witam.
Tak jak piszesz.Pojęcie to nie zostało zdefiniowane. Nie spotkałem się także z żadną interpretacją tego zapisu. Uważam, że dla bezpieczeństwa zamawiających powinni oni dla tego typu dostaw stosować ustawę. Według mnie należy przeprowadzić postępowanie ustalając wartość zamówienia łącznie (np. w stołówce dla całego asortymentu). W SIWZ można wtedy dopuścić możliwość składania ofert częściowych. Poszczególne części zamówienia należy dokładnie opiscać w SIWZ. Wykonawcy mogą wtedy składać swoje oferty na poszczególne części zamówienia lub na całość. Wiem, że skomplikuje to trochę życie szczególnie intendentkom w stołówkach szkolnych, ale cóż… Dla własnego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa kierownika jednostki ja bym właśnie tak postąpił. Na pocieszenie ma wejść nowelizacja ustawy PZP, która znacząco podniesie dolny próg stosowania ustawy. Myślę, że wtedy przynajmniej w zakresie zakupów żywności problem zniknie. Może pojawi się też jakaś interpretacja tego niefortunnego zapisu. Zobaczymy. Pozdrawiam!