sobota, 17 kwietnia, 2021

Odpowiedz na: Egzamin CGAP

Home Forum Egzaminy egzaminy Egzamin CGAP Odpowiedz na: Egzamin CGAP

scypion
Uczestnik

Do audytorab :
Po CIA czy CISA można pracować także poza krajem… obserwując zmiany w prawodawstwie i wizji a.w. – należy brać pod uwagę konieczność takiego kierunku rozwoju zawodowego. Nie wiem jaką wizję ma IIA ale SAW (OR Toruń i nie tylko) działał na rzecz zmian w uofp, wysyłane były listy i były rozmowy. Co do wsparcia od IIA – nic mi nie wiadomo o jakchkolwiek społecznych konsultacjach w środowisku audytorów wewn. jsfp z zdanym egz. MF. Może te konsultacje odbywały się pośród audytorów IIA? Nie wiem.
Pytanie o przyszłość a.w w Polsce nie jest celowe, wystarczy poddać analizie kilka faktów. Autyt jest niezależny i obiektywny. Przez to niewygodny i niesterowalny centralnie. Tworzą go głównie ludzie młodzi – idealiści. Uczciwi. Teraz zestawmy to z rzeczywistością Polski, aferami, zatrzymaniami, skandalami. Czy uważasz, że wyciąganie na światło dzienne kolejnych problemów jest pragnieniem sektora finansow publicznych? Przecież oficjalnie w gospodarce jest wielki sukces, wzrost jest wspaniały i żyjemy w kraju mlekiem i miodem płynącym…
Brak wizji ROZWOJU a.w. wynika z braku rozróżnienia audytu od audytu wewnętrznego oraz z wiary w kontrolę scentralizowaną, działająca wg. ustalonych szablonów a nie opartą na indywidualnej ocenie ryzyka specyficznej dla każdej jednostki.