piątek, 29 marca, 2024

Odpowiedz na: audyt działu kontraktowania i rozliczania świadczeń medycznych

Home Forum Sektory Służba zdrowia audyt działu kontraktowania i rozliczania świadczeń medycznych Odpowiedz na: audyt działu kontraktowania i rozliczania świadczeń medycznych

#9565
jolantka
Uczestnik

witam,
dzialu kontraktowania nie sprawdzalam nigdy, bo jak dla mnie nie ma to specjalnie celu. Negocjowanie z NFZ tylko z nazwy jest negocjowaniem, tak na prawde to szpital bierze co NFZ daje. Chyba ze wiesz, ze gdzies byla jakas obsuwa.
Zarzadzenie 80/2006 dotyczy szczegolowych warunkow na rok 2007, wiec pytanie czy sprawdzasz jak bylo w 2006 (to wtedy inne zarzadzenie) czy jak jest teraz. Zreszta to zarzadzenie 80/2006 juz zostalo z 2 razy zmienione. Wazne jest Rozporzadzenie Ministra Zdrowia w sprawie ogolnych warunkow umow o udzielanie świadczen opieki zdrowotnej DZ.U.2005.197.1643, taka konstytucja dla zozów.
Co do sprawdzania czy oddzial (czyli personel czy sprzet) spelnia wymagania to przed podpisaniem umowy powinien sprawdzic to NFZ, poniewaz zada od szpitali wszystkich informacji, nie dlugo beda chcieli numer buta 😉 ale mozna sprawdzic czy jest aktualizowany personel, bo jest taki obowiazek albo czy faktycznie na oddziale sa osoby zgloszone.
nie wiem jak duzy jest twoj szpital, duze szpitale maja podpisane umowy na programy lekowe (to jest w ramach szpitalnictwa zamknietego) Bardzo wdzieczny temat do sprawdzania, bo duzo papierow do wysylanie, najczesciej nie oplacalne itp itd
spotkalam sie z opinia ze dokumentacje medyczna moga sprawdzac tylko lekarze (wynika to z ustawy o zozach), ale nie jestem pewna, moze ktos zna wiazaco odpowiedz
gdybys mial jakies pytania jeszcze to zapraszam 🙂
Jola