czwartek, 25 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: kontrola 5%

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna kontrola 5% Odpowiedz na: kontrola 5%

#9654
silk
Uczestnik

Witam, wszystkich serdecznie to mój debiut na forum, mimo, że ze strony korzystam już drugi rok. Tym razem nie wytrzymałam i postanowiłam napisać o pewnej sytuacji. Pracuję w kontroli urzędu miasta od zaledwie kilku m-cy. Razem z szefową sporządziłyśmy już plan kontroli na 2007 (kontrola 5% wydatków ) w oparciu o art. 187 ustawy o fin.pub., działamy już w terenie, a tym czasem jedna z osób ze ścisłego kierownictwa urzędu domaga się, żebyśmy udowodniły dlaczego robimy w dalszym ciągu kontrolę 5 %, skoro od 01.01.07 r. art. 46 uofp został uchylony. Nie przekonuje jej fakt, że został art. 187, który już wcześniej „regulował” (chociaż słowo „regulował” to za dużo powiedziane) w/w kontrolę w jednostkach samorządu terytorialnego. Zaczynam mieć obawy, że albo komuś bardzo przeszkadzają nasze kontrole, albo ten ktoś nie umie czytać przepisów, a może to ja nie umiem ich czytać? Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją? Wydaje mi się, że wątpliwości dotyczące zasadności kontroli 5% w jednostkach samorządu terytorialnego można było mieć pod koniec 2006 r., kiedy ważyły się losy zmian do ustawy o fin. pub., a nie teraz.